Porządek i bezpieczeństwo danych Twojej firmy

Dane oraz ich płynny obieg to jeden z kluczowych elementów sprawnego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Podstawowe wyzwania związane z danymi w biznesie obejmują najczęściej:

przechowywanie – niektóre branże generują duże ilości danych. Jednym z naszych klientów jest firma zajmująca się prefabrykacją i montażem konstrukcji stalowych. Realizacja pojedynczego projektu wiąże się tu zazwyczaj z wytworzeniem kilkunastu gigabajtów danych, na które składają się plany, dokumentacja montażowa i zdjęcia wykonanych konstrukcji.

współdzielenie – zazwyczaj z pojedynczego zbioru danych korzysta więcej niż jedna osoba. Kopiowanie plików między komputerami nie jest efektywne i może powodować powstawanie wielu rozbieżnych wersji tego samego dokumentu.

bezpieczeństwo - dane przechowywane na stanowiskach użytkowników są bardziej podatne na zniszczenie, np. wskutek przypadkowego usunięcia lub uszkodzenia komponentów komputera.

Dobrym rozwiązaniem dla większości firm może być urządzenie typu NAS (ang. Network Attached Storage) popularnie nazywane dyskiem sieciowym. NAS to nie tylko przechowywanie danych, ale też:

  • współdzielenie plików między komputerami,
  • szybki dostęp do danych,
  • łatwa integracja z usługą Active Directory,
  • kontrola dostępu do danych,
  • zautomatyzowane kopie bezpieczeństwa i wersjonowanie,
  • zintegrowane serwery baz danych (MySQL, PostgreSQL),
  • możliwość uruchomienia dodatkowych usług i aplikacji,
  • zdalny dostęp do danych za pośrednictwem sieci VPN,
  • ochrona przed programami typu ransomware.

Nasza firma zajmuje się dostarczaniem i wdrażaniem sprawdzonych urządzeń firmy QNAP. W sytuacjach, w których wymagana jest większa elastyczność możemy zaproponować rozwiązanie oparte o system operacyjny TrueNAS.

QNAP TrueNAS

IT POD DOBRĄ OPIEKĄ

Znajdź optymalne miejsce
na dane swojej firmy

Zapytaj o ofertę
Nie wszyscy lubią ciastka ...

Ta strona wykorzystuje mechanizm cookies

Używamy mechanizmu ciasteczek w celu analizowania ruchu na naszej stronie internetowej. Anonimowe dane na temat przeglądania naszej strony przekazywane są dostawcy oprogramowania analitycznego i mogą być przez niego zbierane oraz łączone z danymi z innych źródeł.

Niezbędne

Ciasteczka niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszej strony. Umożliwiają np. dostęp do zabezpieczonych treści oraz prawidłowe działania formularza kontaktowego.

Statystyczne

Dostarczają danych statystycznych i pozwalają nam lepiej zrozumieć, jakich treści użytkownicy szukają na naszej stronie. Anonimowe informacje dotyczące przeglądania strony są przesyłane do naszego partnera, firmy Google.